New Hanza

Mēs attīstām vienu no vērienīgākajiem Latvijas nekustamo īpašumu projektiem New Hanza. Jaunais finanšu darījumu un atpūtas centrs tiek veidots bijušās dzelzceļa preču stacijas teritorijā gandrīz 25 hektāru platībā starp Hanzas, Pulkveža Brieža, Skanstes un Sporta ielām. 

Jauno pilsētas teritoriju veidojam kā fiziski un idejiski atvērtu telpu, kas aicina iesaistīties ikvienu, jo līdzās A klases birojiem New Hanza teritorijā iecerēts arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs, daudzfunkcionāla izstāžu zāle, ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim pieejams pilsētas parks atpūtai, izglītības iestāde un tirdzniecības galerijas. Kā pirmais no iecerētajiem nekustamā īpašuma attīstības projektiem New Hanza teritorijā 2019. gadā tika atklāts Hanzas Perons – kultūras ēka, vieta koncertiem, izstādēm, konferencēm un citiem notikumiem.

Ar New Hanza projektu mēs plānojam atjaunot Rīgas vēsturisko nozīmīgumu starptautiskajā vidē, attīstot pilsētu kā reģionālu finanšu centru, kas piedāvā kvalitatīvu dzīves un darba vidi daudziem tūkstošiem rīdzinieku un platformu Eiropas mēroga biznesa un kultūras notikumiem. Lietām un detaļām ir nozīme, tāpat kā vietai, kur strādājam, dzīvojam vai atpūšamies. Tādēļ New Hanza tiek veidota, domājot par katru detaļu, jo tas iedvesmo un palīdz īstenot sapņus. Nozīme ir tam, lai ikviens šeit justos labi.

Pirmie būvniecības darbi New Hanza teritorijā tika uzsākti 2016. gadā, kad infrastruktūras būvniecības ietvaros tika izbūvēts ielu tīkls, ūdens apgādes, sadzīves kanalizācijas, siltumapgādes un elektrības tīkli, kā arī unikāla, liela apmēra lietus ūdens savākšanas un akumulēšanas sistēma.

New Hanza jauno ielu nosaukumos ir iemūžināti rīdzinieku vārdi, kas ar paliekošu devumu katrs savā nozarē ir nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Jaunā centra galvenā iela ir nosaukta šaha lielmeistara, pasaules čempiona Mihaila Tāla vārdā, savukārt citas ielas nesīs Oskara Stroka, Aleksandra Laimes, Gustava Kluča, Vilhelma Ostvalda un Roberta Hirša vārdu.