Uzsākta Rīgas preču stacijas rekonstrukcija New Hanza teritorijā
28.09.2017

Ir noslēgusies New Hanza teritorijā esošās Rīgas preču stacijas ēkas pārbūves tehniskā projekta izstrāde, būvvaldē saņemts projekta saskaņojums un šonedēļ uzsākti pirmie būvniecības darbi.

Kā ierasts, pirmie būvniecības darbi ir saistīti būvlaukuma ierīkošanu un nepieciešamajiem demontāžas darbiem. Pēc tam sekos pāļu pamatņu ierīkošanas darbi un monolīto konstrukciju izbūve. Projekta laikā ēkai paredzēts izbūvēt arī pagraba stāvu. Plānots, ka visi rekonstrukcijas darbi tiks pabeigti nākamā gada decembrī. Kopējās būvniecības izmaksas šobrīd tiek lēstas ap 8,5 miljoniem eiro.

Ievērojot lielo darba apjomu, būvniecības darbu veikšanai tiks piesaistīti vairāki uzņēmumi. Projekta ģenerāluzņēmēja funkcijas pilda Pillar Contractor, SIA, savukārt demontāžas darbus veic Demontāža, SIA, būvlaukumu iekārto Jaks V, SIA un Elset, SIA. Tāpat notiek nākamā posma iepirkumi pie pāļu darbiem, monolīto konstrukciju darbiem, ķieģeļu restaurācijas darbiem.

Preču stacijas noliktava pārtaps daudzfunkcionālā ēkā koncertiem, izstādēm, konferencēm, pasākumiem, kas spēs uzņemt līdz pat 1000 cilvēkiem. Tā būs ievērojama kultūras būve topošajā New Hanza kvartālā un jauns punkts Rīgas kultūras kartē.

Ēka ir viena no nedaudzajām liecībām par bijušās Rīgas preču stacijas mērogu un infrastruktūru. Tā saglabājusies līdz mūsdienām gandrīz neskartā veidā — ar skaistām ķieģeļu sienām un koka sijām. Šī vēsturiskā substance tiks saglabāt bez vizuāliem pārveidojumiem.

Orphus system