Apstiprināti nosaukumi New Hanza teritorijas ielām
05.07.2017

Rīgas dome apstiprināja nosaukumus piecām jaunām ielām, kas tiks izveidotas jaunbūvējamajā New Hanza kvartālā, Skanstes rajonā. New Hanza būs darījumu, dzīvojamais un atpūtas kvartāls starp Skanstes, Sporta un Hanzas ielām. Līdzās biroju ēkām un dzīvojamajiem namiem tajā atradīsies arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs un publisks atpūtas dārzs.

New Hanza projektu attīsta Pillar, tāpēc arī iniciatīva un priekšlikumi jaunveidojamo ielu nosaukumiem nāca no uzņēmuma. Ar ielu nosaukumiem tika nolemts iemūžināt rīdzinieku vārdus, kas ir atstājuši paliekošu devumu – katrs savā nozarē. Personības, kas ar savu darbu palīdzēja uzcelt Rīgu un Latviju. Viņu dzīvesstāsti sasaucas ar New Hanza ideju par dinamisku un radošu vidi, kurā satiekas bizness un māksla, skan dažādas valodas un tiek veidota nākotne.

New Hanza galvenā iela, kas jau ir atrodama kartēs, nosaukta slavenā Latvijas šaha lielmeistara Mihaila Tāla vārdā. Jaunveidojamās ielas nesīs Oskara Stroka, Aleksandra Laimes, Gustava Kluča, Vilhelma Ostvalda un Roberta Hirša vārdu. Oskars Stroks (1893 -1975) bija komponists un pianists, vairāk nekā 300 kompozīciju autors, laikabiedru dēvēts par tango karali. Aleksandrs Laime (1911 – 1994) bija ceļotājs un dabas pētnieks, veicis dažādus ģeogrāfiskos atklājumus, pirmais cilvēks, kurš kājām sasniedza Anhela ūdenskritumu Venecuēlā. Gustavs Klucis (1895 -1938) bija plakātists, gleznotājs un viens no zināmākajiem latviešu izcelsmes māksliniekiem pasaulē. Vilhelms Ostvalds (1853 – 1932) bija ķīmiķis un filozofs, vienīgais Nobela prēmijas laureāts no Latvijas. Roberts Hiršs (1895 – 1972) bija talantīgs uzņēmējs, zīda un mākslīgā zīda audumu ražošanas ieviesējs Latvijā.

“Rīga vienmēr ir bijusi mūsdienīga pilsēta, kurā savulaik tika veikti izcili atklājumi, dzima leģendas un nobrieda izcilas personības. Tādēļ mēs godināsim pagātnes izcilību ar paliekošām zīmēm — ielu un ēku nosaukumiem, pieminekļiem, lai tas mums atgādinātu, ka tikai jaunā vidē spēj rasties kas jauns. Katra no šīm personībām ir padarījusi Rīgu un Latviju bagātāku, un viņu atstātais mantojums liek lepoties ar piederību šai vietai,” sacīja Pillar Management, SIA izpilddirektore Ieva Valtere.

Pillar grupa, kas izveidota 2008. gadā, pieder lielākajai Latvijas privātbankai – ABLV Bank, AS un tā apvieno uzņēmumus, kuru darbības virziens ir nekustamo īpašumu attīstīšana, pārvaldīšana un tirdzniecība. Pillar grupā ietilpst Pillar Management, SIA, Pillar Holding Company, KS, Pillar Development, SIA, Pillar Contractor, SIA, Pillar Architekten, SIA un citi uzņēmumi. Kopumā Pillar pārraudzībā atrodas aptuveni 245 nekustamie īpašumi par kopējo vērtību aptuveni 38,5 miljoni eiro. Uzņēmums līdz šim īpašumu rekonstrukcijās kopumā ieguldījis 21 miljonu eiro. Kopš 2013. gada Pillar ir Latvijas Arhitektu savienības organizētās “Latvijas Arhitektūras gada balvas” lielais partneris.

Orphus system