Ar New Hanza attīstību iepazīstas arī kultūras un finanšu ministres
20.12.2017

Šā gada 20. decembrī New Hanza teritoriju apmeklēja arī Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Ministres kopā ar Kultūras un Finanšu ministrijas amatpersonām iepazinās ar New Hanza teritorijas koncepciju, attīstības plāniem, kā arī uzklausīja informāciju par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveides projekta gaitu un tā nākotnes darbības plānu.

Pirms nedēļas New Hanza apmeklēja Rīgas mērs Nils Ušakovs, augsti novērtējot jaunā kvartāla koncepciju. 

Kultūras un Finanšu ministriju vadību uzņēma ABLV Bank valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes priekšsēdētājs Romans Surnačovs un Pillar Management izpilddirektors Edgars Miļūns.

Jau esam stāstījuši, ka par muzeja tapšanu rūpējas 2014. gadā dibinātais Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, kuram pamatā ir četru mecenātu iniciatīva. Mecenāti ir Ernests Bernis, Oļegs Fiļs, Ināra un Boriss Teterevi, kuri nodrošina vismaz 30 miljonus eiro. Muzeja būvniecība tiek segta tikai no privātiem līdzekļiem un pēdējo simts gadu laikā tas ir dāsnākais filantropijas piemērs Latvijā. Kā nacionālas nozīmes objekts muzejs top ciešā sadarbībā ar Latvijas valdību un Kultūras ministriju.

Atgādinām, ka muzeju arhitekti ir pasaulslavenais Lielbritānijas arhitektu birojs Adjaye Associates un viņu Latvijas partneri AB3D. Muzeja būvprojektu izstrādā projektēšanas uzņēmums Pillar Architekten.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds iecerējis muzeja ēku atklāt 2021. gada 18. novembrī. Muzeja darbība pēc tā nodošanas ekspluatācijā tiks organizēta, ievērojot Latvijas Muzeju likumu, nodrošinot muzeja pieejamību sabiedrībai, un muzeja krājums būtu iekļauts Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā.

New Hanza tiek veidots 24,5 hektāru platībā un tajā bez Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja paredzēta arī ABLV Bank galvenā mītne, Hanzas perona, biroju un dzīvojamās ēkas, viesnīca, bērnudārzs un skola, kā arī pilsētas dārzs ar plašu apzaļumotu teritoriju rekreācijai teritorijas centrā.

New Hanza teritorija atrodas Skanstes apkaimē, kura Rīgas nākotnes vīzijā ir raksturota kā teritorija ar globālām tendencēm, kura pieņem izaicinājumus īstenot efektīvus risinājumus ilgtspējīgai pilsētai — kustībā, materiālos, dizainā, organizācijā.

Līdz 2017. gada beigām ABLV grupas līdzšinējie ieguldījumi New Hanza attīstībā jau pārsniedz 50 miljonus eiro, savukārt 2018. gadā investīcijas plānotas 40 miljonu eiro apmērā. Pašlaik Pillar grupas uzņēmumos strādā vairāk kā 80 darbinieku, bet būvniecības darbos, kas notiek teritorijā, iesaistīti ap 650 apakšuzņēmēju speciālistu.

Orphus system