Rīgas mērs iepazīstas ar New Hanza attīstību
08.12.2017

Šā gada 8. decembrī New Hanza teritorijas attīstītāju Pillar apmeklēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar Pilsētas attīstības, Satiksmes un Īpašumu departamentu vadību, kā arī Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvjiem.

Jaunā Rīgas centra New Hanza attīstības projekti kļūst aizvien pamanāmāki un arī Rīgas pilsētas vadība vēlējās tuvāk iepazīties ar teritorijā uzsāktajiem būvniecības darbiem, jau paveikto, kā arī pārrunāt tālākās attīstības iespējas sadarbībā ar pilsētu.

Rīgas pilsētas vadību uzņēma ABLV Bank valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis, ABLV Bank padomes priekšsēdētājs Oļegs Fiļs un Pillar Management izpilddirektora vietnieks Edgars Miļūns, kuri ne tikai prezentēja visus pabeigtos un iesāktos attīstības projektus, bet arī iepazīstināja viesus ar Rīgas Preču dzelzceļa stacijas rekonstrukcijas gaitu, apmeklējot būvlaukumu. Rekonstrukcijas laikā šī ēka pārtaps daudzfunkcionālā kultūras centrā ar nosaukumu Hanzas perons.

Vizītes noslēgumā Rīgas mēram tika pasniegta vēsturiska Rīgas Preču dzelzceļa stacijas plāksnīte, kurā norādīti to laiku vilcienu ceļu virzieni. Ierāmēto plāksnīti pavada uzraksts:

“Kādreiz šajā stacijā piestāja preču vilcieni, kas caur Rīgu savienoja dažādus Latvijas novadus vai kursēja uz tālām pilsētām gan Austrumos, gan Rietumos. Šodien pāri palikusi ir tikai preču dzelzceļa stacijas ēka, bet pati ideja zināmā mērā ir saglabājusies un pārdzimusi New Hanza rajonā — savienot tālo un atšķirīgo kopīgam labumam.

Dāvinām Jums šo plāksnīti par piemiņu no New Hanza apmeklējuma!

08.12.2017.”

New Hanza teritorija atrodas Skanstes apkaimei, kura Rīgas nākotnes vīzijā ir raksturota kā teritorija ar globālām tendencēm, kura pieņem izaicinājumus īstenot efektīvus risinājumus ilgtspējīgai pilsētai — kustībā, materiālos, dizainā, organizācijā.

New Hanza tiek veidots 24,5 hektāru platībā un tajā bez ABLV Bank galvenās mītnes, Hanzas perona, biroju un dzīvojamām ēkām paredzēta arī viesnīca, bērnudārzs un skola, kā arī Laikmetīgās mākslas muzejs un pilsētas dārzs ar plašu apzaļumotu teritoriju rekreācijai teritorijas centrā.

ABLV Bank šai teritorijai uzmanību pirmo reizi pievērsa aptuveni pirms 15 gadiem. Jau toreiz bankas vadība veidoja ilgtermiņa attīstības stratēģiju bankai un saprata, ka nākotnē augošai finanšu iestādei visu darbinieku izvietošanai būs nepieciešama plaša galvenā mītne. Tādēļ tika nolemts jauno bankas ēku celt šeit. Attīstot šo ideju, kļuva skaidrs, ka bankas ēka nevar būt vientuļa klajā laukā. Tai jābūt atbilstošai apkārtnei — infrastruktūrai, ielām, sabiedriskajām ēkām. Tā radās ideja veidot pilnvērtīgu biznesa un dzīvošanas kvartālu, kam jākļūst par Latvijas galvaspilsētas vizītkarti. Toreiz arī dzima projekta nosaukums New Hanza — par godu Hanzas savienībai, kas savulaik apvienoja vairākas Eiropas tirdzniecības pilsētas un kur Rīga ieņēma vienu no galvenajām lomām.

Orphus system