Ziemassvētku egļu ceļš vedīs uz New Hanza teritoriju
07.12.2017

Iepazīstinot Rīgas iedzīvotājus un tās viesus ar New Hanza teritoriju, Pulkveža Brieža ielā 28A, blakus Pillar administratīvajai ēkai ir uzstādīts jauns vides objekts — instalācija “Jaunaudze”. Ar šo objektu Pillar šogad piedalās vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš”.

Skulptūras “Jaunaudze” forma un struktūra stilizēti ataino New Hanza teritorijā topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja arhitektūru, kura sazarotā struktūra vienlaikus raisa asociācijas gan ar egļu jaunaudzes, gan mūsdienīgas pilsētas augstceltņu ritmu. Tāpat kā pilsēta atklājas jaunās perspektīvās, vērotājam mainot savu atrašanās vietu, arī “Jaunaudzes” īpašie optiskie efekti, mainoties skatu leņķim, rada neaizmirstamu vizuālo piedzīvojumu un svētku noskaņu. Iesakām to apskatīt vakaros, kad iedegas pilsētas un paša objekta apgaismojums.

Skulptūras autors ir mākslinieks Andris Eglītis, kura darbi ir iekļauti arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja darbu kolekcijā.

Festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš” rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar radošo sabiedrību, Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēkiem, studentiem un profesionāliem māksliniekiem. Festivālā tiek realizēti oriģināli, ar interesantu māksliniecisko ideju un vizuālo risinājumu veidoti vides objekti, kuri ir proporcionāli pilsētvides mērogam, vizuāli kvalitatīvi gan tuvplānā, gan no attāluma, labi saskatāmi pilsētvidē, pateicoties izgaismojuma risinājumiem, kas veidoti no objektā iestrādātiem elektriskās u.c. gaismas avotiem. “Ziemassvētku egļu ceļš” pilnībā būs apskatāms no 8. decembra līdz 14. janvārim.

Pirmais vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš” sākās 2010. gadā ar stāstu par Ziemassvētku egles rotāšanas tradīciju, kas pirms 500 gadiem radusies Rīgā. Šobrīd vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš” ir vienīgais šāda veida urbānās mākslas un vides dizaina projekts visā Eiropā, un kopumā tapuši jau 162 oriģināli mākslas darbi.

Visus objektus var apskatīt izmantojot īpaši sagatavotu festivāla ceļvedi - karti, kura atrodama interneta vietnē www.eglufestivals.lv ar iespēju to lejupielādēt.

Orphus system